| Home Resmoto | Home BMW | News | Opisy, historia, dane techniczne | Porady | Galerie | Tuning | Download | Linki | Kontakt |
Auta BMW
- 1 Series
- E81, E82, E87, E88
- 3 Series
- E21
- E30
- E36
- E46
- E90, E91, E92, E93
- 5 Series
- E12
- E28
- E34
- E39
- E60, E61
- 6 Series
- E9
- E24
- E63, E64
- 7 Series
- E3
- E23
- E32
- E38
- E65, E66
- Supercar/GT
- E26
- E31
- Z8
- Z Series
- Z1
- Z3
- Z4
- X Series
- X3 E83
- X5 E53, E70
- X6 E71


Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

BMW E36
Prezentacja samochodu BMW Z3. Wrażenia z jazdy.

31.10.2007 |  BMW Z3 mały roadster.
BMW Z3 Roadster Co tu dużo mówić; ten samochód to wyśniony, idealny roadster z marzeń o wietrze we włosach. Sprzedano go już 170 tys. egzemplarzy, kolejka wciąż stoi, a teraz auto stało się jeszcze bardziej atrakcyjne.
W nowym wydaniu najbardziej rzucają się w oczy zmiany w tylnej części wozu, która stała się szersza i bardziej "bojowa". Dotąd tak szeroki tył Z3 otrzymywał tylko w najpotężniejszych wersjach 2.8 i M. Po liftingu potężne "bary" otrzymujemy nawet w najmniejszej wersji. Ale czy to ma sens? Oczywiście, że tak! Nareszcie kształt i rozmiary tylnej części auta dostosowano do fantastycznego designersko przodu, teraz św. pamięci dr Freud nie miałby już problemów z zaklasyfikowaniem samochodu. Czysta erotyka...

BMW Z3 Roadster       Oczywiście, zmiany dotknęły także innych elementów, ale one są zauważalne dopiero po chwili. A są to: nowe światła tylne, zderzak, pokrywa bagażnika. Odrobinę przeprojektowano również "nos" samochodu. Jest teraz mniej łobuzersko uśmiechnięty, jest raczej Jamesem Bondem gotowym do działania, niż 007 po godzinach. We wnętrzu zmieniono tylko przełączniki ogrzewania na konsoli środkowej.
     Zupełną nowością w tym samochodzie jest zastosowanie wewnętrznego obicia zdejmowanego dachu. Dotąd nic nie zakłócało widoku na gołe pałąki szkieletu dachu, teraz ich nie widać, wnętrze stało się więc automatycznie o wiele szlachetniejsze. Ubocznym efektem tego zabiegu jest lepsze wyciszenie samochodu z założonym dachem. Teraz nawet przy dużej szybkości ten roadster nie epatuje uszu swych pasażerów hałasami.

BMW Z3 Roadster       Bez cienia wahania przyśpiesza do "setki" w 8,4 s. Niewiarygodne w dieslu? A jakże! Ten silnik ledwie zauważa dwutonową limuzynę.
      Silnik BMW miewa po wdepnięciu gazu chwilę jakby zastanowienia - za to potem dostarcza wrażeń rodem z myśliwca startującego na dopalaczach z lotniskowca. Na dodatek - jak nas do tego bawarska firma przyzwyczaiła - towarzyszy temu cudowny, pompujący adrenalinę do krwi ryk, którego nikt w żaden sposób nigdy by z dieslem nie powiązał. Silnik 1.9 został wycofany, jego następca - 2,0 I -jest już jednostką sześciocylindrową, ma 150 KM i pracuje tak gładko, jak potrafi tylko sześciocylindrowy silnik BMW.
     Jest on nieco słabowity na niskich obrotach, ale od 2500/min dzięki technice zmiennych faz rozrządu ciągnie 1,4-tonowego roadstera niepowstrzymanie, wydając przy tym tak wysoko ceniony przez fanów marki ryk.
Troszeczkę komfortowy i bardzo sportowy jest ten samochód. W zakresie granicznym auto jest idealne do opanowania, poza nim system DSC potrafi udowodnić, że granice fizyczne czasem jakby się nieco rozciągają. Znakomite są hamulce: 36 m od prędkości 100 km/h.

BMW Z3 Roadster       Za tak pyszny sześciocylindrowy silnik warto dużo zapłacić, Poza tym samochód jest piękny i naprawdę świetny. Wart swej ceny {ok. 150 tys. zł).
     Jeśli ktoś lubi takie samochody, a w dodatku może sobie na taką zabawkę pozwolić, powinien kupić Z3 ale co najmniej jako 2.0 l. Już dawno nie jeździło nam się autem sportowym tak fantastycznie, tak harmonijnie, ale i tak niestabilnie. Niestabilnie, bo bez sensu jest montowanie w samochodzie 17-calowych felg z tak szerokimi oponami. Cierpi na tym strasznie jazda na wprost.

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit BMW serii Z3

BMW Z3 Coupe
BMW Z3 Coupe 2.8 i M
BMW Z4 3.0 E85
BMW Z4 3.0 auto dla Bonda?


Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.