| Home Resmoto | Home BMW | News | Opisy, historia, dane techniczne | Porady | Galerie | Tuning | Download | Linki | Kontakt |
ÿ 
Auta BMW
- 1 Series
- E81, E82, E87, E88
- 3 Series
- E21
- E30
- E36
- E46
- E90, E91, E92, E93
- 5 Series
- E12
- E28
- E34
- E39
- E60, E61
- 6 Series
- E9
- E24
- E63, E64
- 7 Series
- E3
- E23
- E32
- E38
- E65, E66
- Supercar/GT
- E26
- E31
- Z8
- Z Series
- Z1
- Z3
- Z4
- X Series
- X3 E83
- X5 E53, E70
- X6 E71


Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

BMW E52
Prezentacja samochodu BMW Z8 E52. Wrażenia z jazdy.

31.10.2007 |  BMW Z8 - wrażenia z jazdy.
BMW Z8 E52 BMW Z8 ma wręcz boskiego przodka: legendarną "507" z roku 1955. Podobnie jak w nieśmiertelnym dziele grafa Goertza, tak i w Z8 mamy do czynienia z bezkreśnie długą maską i tak erotycznie zaokrąglonym tyłem, że autorka niedawnego pośladkowego skandalu Kylie Minogue może tylko pozazdrościć. Pośrodku zaś znajdziemy, jeśli nie najpiękniejszy, to jeden z najpiękniejszych kokpitów naszych czasów. Przytulny niczym gabinet w ekskluzywnej restauracji, a dopasowany do anatomii człowieka, jakby go robił najwyższej klasy krawiec. Dopóki tego sami nie spróbujecie, nie uwierzycie: wspaniałą przyjemnością jest samo regulowanie klimatyzacji czy naciskanie dźwigienki kierunkowskazów - o trzymaniu bajecznej kierownicy w stylu retro nie warto już nawet wspominać. Wszystko jest tak uformowane i wykonane z takich materiałów, że nie chce się wypuszczać przełączników z rąk. Ale... Jest tu coś, co korci jeszcze bardziej - i z pewnością po dotknięciu tego elementu zaraz go puścicie: czarny guzik START.

BMW Z8 E52       Naciskasz go i niczym rycerz w bajce budzisz smoka. Przepotężny silnik V8 już podczas rozruchu wywołuje jeżenie się włosów na karku i ciarki na plecach. 4,9-litrowa jednostka dyszy tak straszliwą mocą, że myśl o kopnięciu pedału gazu wydaje się arogancją. Ale każdy się zaraz przełamuje, a wówczas...
Z przerażającym, choć wcale nie za głośnym rykiem rozeźlonego niedźwiedzia Z8 skacze w przód, jakby 1650 kg jego masy własnej nic nie znaczyło. Oczywiście, nie trzeba zaraz tak. Można spokojnie puścić sprzęgło i niemal bezgłośnie (choć na granicy poddźwięków, V8 ma swoje niezbywalne prawa) turlać się wzdłuż bulwarów, dokonując "przeglądu wojsk" na chodnikach. I nie oszukujmy się, nawet na najelegantszych bulwarach będziemy również sami przez "wojska" obserwowani.

BMW Z8 E52       Ale na taką jazdę może sobie pozwolić dopiero ten (lub, oczywiście, ta), kto już jest trochę znudzony samochodem. W naszym przypadku więc "promenada bulwarowa" trwała może ze dwie minuty. 400 KM każdym gulgotem z rury wydechowej dopominało się więcej gazu. Postanowiliśmy ich nie zawieść.
I nagle rozumiemy: pod karoserią Z8, tak superelegancko erotyczną jak ciało bezsterydowej sportsmenki kryje się auto, jakich niewiele jest na świecie. Po zakrętach dosłownie tańczy jak mistrz flamenco, ani na moment nie tracąc równowagi. Owszem, wymaga umiejętności, ale obecna seryjnie na pokładzie elektronika pilnuje, by nawet mało doświadczony "jeździec" nie zagalopował się z tym stadem rumaków. Chwilami aż szkoda, bo nie da się zapiszczeć kołami przy ruszaniu czy zarzucić tyłem na zakręcie. A powyżej 120 km/h pęd powietrza zaczyna urywać głowę. W pierwszej chwili nie jest to miłe, ale w końcu po co kupować kabriolet, jeśli nie dla wiatru we włosach?

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit BMW Z8 E52.

BMW Z8 E52 BMW Z8 E52 BMW Z8 E52

BMW Z8 E52 BMW Z8 E52 BMW Z8 E52

BMW Z8 E52

Kobiece spojrzenie...
Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.