| Home Resmoto | Home BMW | News | Opisy, historia, dane techniczne | Porady | Galerie | Tuning | Download | Linki | Kontakt |
Auta BMW
- 1 Series
- E81, E82, E87, E88
- 3 Series
- E21
- E30
- E36
- E46
- E90, E91, E92, E93
- 5 Series
- E12
- E28
- E34
- E39
- E60, E61
- 6 Series
- E9
- E24
- E63, E64
- 7 Series
- E3
- E23
- E32
- E38
- E65, E66
- Supercar/GT
- E26
- E31
- Z8
- Z Series
- Z1
- Z3
- Z4
- X Series
- X3 E83
- X5 E53, E70
- X6 E71


Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

BMW E60
Prezentacja samochodu BMW M5. Wrażenia z jazdy superszybkim wozem.

11.05.2007 |  BMW M5 E60 monstrum z Bawarii.
BMW M5 ME60 sedan BMW z wyglądu nie wiele różni się od zwykłej "piątki". M5 ma głębsze przetłoczenia błotników, które kryją większe 19-calowe koła. Lusterka zewnętrzne maja inny kształt, są dodatkowe wloty powietrza, masywne zderzaki, poczwórne końcówki rur wydechowych. Brak tu rozbudowanych spojlerów i agresywnych listew czy tandetnych nakładek. Jest tylko dyskretne logo na pokrywie bagażnika i na przednich błotnikach

BMW M5 ME60 sedan       Wewnątrz podobnie - wyważona stylizacja tablicy przyrządów całej kabiny nie zapowiada mocnych wrażeń, a nawet wydaje się nieco ugrzeczniona w zestawieniu z dynamiczną wszakże bryłą nadwozia. Do wyboru są trzy kolory seryjnej skórzanej tapicerki plus pięć w opcji. Szczególnie korzystne wrażenie robi jasne pokrycie foteli kontrastujące z ciemną podsufitką z alcantary. Olbrzymie tarcze wskaźników otoczono chromowanymi obwódkami. Producent oferuje szeroki zakres regulacji siedzeń przednich z pamięcią ustawień, łącznie z wysuwaną podpórką pod uda i kolana, podparciem lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Za dopłatą można zamówić tzw. fotele wielofunkcyjne - jeszcze bardziej wyprofilowane.
      Z tyłu dwie osoby będą mieć wygodnie, trzeciej przeszkadzać będzie wysoki tunel w którym ukryto wał napędowy, przekazujący moment obrotowy na tylnie koła. W opcji jest składanie asymetryczne tylnej kanapy. Bagażnik ma pojemność 500 l. Klimatyzacja jest automatyczna i dwustrefowa.

BMW M5 ME60 sedan       Skrzynia biegów jest zautomatyzowana, sterowana elektrohydraulicznie przekładnia SMG III podczas pracy w trybie automatycznym dostosowuje moment zmiany przełożenia do stylu jazdy kierowcy i warunków ruchu. Już przy niskich obrotów silnika samochód dysponuje ogromnym momentem obrotowym i sporą mocą. Elektroniczne systemy kontroli trakcji i hamowania oraz samoblokujący mechanizm różnicowy ze sprzęgłem wielopłytkowym zapewniają bezpieczne wykorzystanie tych parametrów, a wysoki poziom komfortu podróżowania łatwo uzyskać wybierając odpowiedni zakres zmiennego tłumienia amortyzatorów. Siła z jaką funkcjonuje hydrauliczne wspomaganie układu kierowniczego Servotronic, zależy od prędkości jazdy i wybranej twardości zawieszenia. Gdy prawa fizyki okażą się silniejsze, podróżujących chroni sześć poduszek powietrznych i aktywne zagłówki.

BMW M5 ME60 sedan       Jeśli chcemy poczuć bestię z tego samochodu, należy przyciskiem na konsoli centralnej zwiększyć o jedną czwartą moc silnika, przestawić dzwignię zmiany biegów z trybu automatycznego na ręczny, zastąpić komfortową charakterystykę tłumienia amortyzatorów na sportową i wyłączyć całkowicie system stabilizacji toru jazdy. Samochód zmienia całkowicie swoje oblicze, z wygodnej limuzyny, staje się sportowym diabłem. Prawdopodobnie kierowca nigdy nie wykorzysta wszystkich możliwości drzemiącym w tym samochodzie. BMW M5 zaprojektowano dla fanatyków prędkości i przyśpieszania, którzy umieją dobrze jeździć.

BMW M5 ME60 sedan       Wysokoobrotowy, wolnossący silnik o rasowym brzmieniu nadaję autu dynamikę wyścigowego pojazdu i elastyczność ciężarówki. Równomierny rozkład mas w połączeniu z klasycznym tylnim napędem zapewnia znakomite własności jezdne. Podobnie jak w pojazdach wyczynowych kierowca ma możliwość sporej ingerencji w działanie zespołu napędowego i zawieszenia. Oprogramowanie MDrive uaktywnione specjalnym przyciskiem umożliwia zadani i zapewnienie indywidualnych parametrów - BMW M5 ma potężny komputer pokładowy. Biegi zmienia się sekwencyjnie dźwignią na tunelu centralnym albo listami przy kierownicy. Układ kierowniczy o niewielkim przełożeniu daje poczucie bezpośredniego połączenia z kołami. Tarczowe wentylowane hamulce potrzebują 36 m aby zatrzymać się z prędkości 100 km/h. Doświadczony użytkownik potrafiący w pełni wykorzystać walory samochodu, przeżyje wrażenia jazdy ekstremalnej, balansującej na granicy przyczepności.

BMW M5 ME60 sedan       Wyświetlane na linii wzroku w postaci hologramu wskazania obrotomierza i prędkościomierza wraz z informacją o załączonym przełożeniu i sugestią co do jego zmiany pozwalają poczuć się jak za kierownicą Formuły 1. Twardość kształt poduszek fotela zmienia się w zależności od przechyłów wzdłużnych poprzecznych nadwozia.
     Przyjemność jednak kosztuje i to nie tylko w momencie zakupu. Samochód przeciętnie zużywa ok. 15 l/100 km, a zbiornik paliwa pojemności 70 l wystarcza na ok. 450 km
     Cena samochodu będzie bliska 400 tyś zł w polskich salonach. Firma z Monachium zakłada, że zainteresowanie tym modelem będzie większe niż poprzednią M5.

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit BMW M5 E60 Sedan.

BMW M5 ME60 sedan BMW M5 ME60 sedan BMW M5 ME60 sedan

BMW M5 ME60 sedan BMW M5 ME60 sedan BMW M5 ME60 sedan

BMW M5 ME60 sedan BMW M5 ME60 sedan BMW M5 ME60 sedan

BMW M5 ME60 sedan BMW M5 ME60 sedan BMW M5 ME60 sedan

BMW M5 ME60 sedan

BMW M5 E61 Touring
BMW M5 Touring - najmocniejsze kombi z Monachium.

BMW 525tds E39 uzywane
BMW 525tds E39 popularny diesel.

BMW E60 530d sedan
BMW 530d prezentacja.

BMW 545i E61 Touring
BMW 545i Touring opis modelu.

BMW E60 5 series
BMW 5 nowy model przed premierą.


Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.