| Home Resmoto | Home BMW | News | Opisy, historia, dane techniczne | Porady | Galerie | Tuning | Download | Linki | Kontakt |
Auta BMW
- 1 Series
- E81, E82, E87, E88
- 3 Series
- E21
- E30
- E36
- E46
- E90, E91, E92, E93
- 5 Series
- E12
- E28
- E34
- E39
- E60, E61
- 6 Series
- E9
- E24
- E63, E64
- 7 Series
- E3
- E23
- E32
- E38
- E65, E66
- Supercar/GT
- E26
- E31
- Z8
- Z Series
- Z1
- Z3
- Z4
- X Series
- X3 E83
- X5 E53, E70
- X6 E71


Alfa Romeo
Aston Martin
Audi
Bentley
BMW
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroen
Daewoo
Dacia
Daihatsu
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Honda
Hummer
Hyundai
Infiniti
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Lotus
Łada
Maserati
Mazda
Mercedes
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Pontiac
Porsche
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Toyota
Volkswagen
Volvo

News
Jedna z gałęzi serwisu Resmoto.com, całkowicie poświęcona samochodowi BMW.

10.07.2007 |  BMW 1 Coupe - najmniejsze coupe koncernu.
BMW serii 1 Coupe       BMW prezentuje kolejne w tym roku auto. Jeszcze kilka lat temu za miniaturowe BMW uchodził hatchback zbudowany na bazie sedana serii 3. Firma postanowiła jednak wprowadzić do oferty jeszcze mniejsza serię 1, a teraz prezentuje stylowe coupe zbudowane na płycie podłogowej "jedynki".       W przypadku BMW mały, nie znaczy słaby. W końcu to niemiecka firma jako pierwsza wprowadziła do seryjnej produkcji samochód z turbodoładowaniem. Był do model 2002 Turbo, do którego BMW porównuje debiutujący właśnie samochód.

BMW serii 1 Coupe        Gdy "jedynka" trafi do salonów, klient będzie mógł wybierać miedzy trzema jednostkami napędowymi. Najsłabszy wariant 120d otrzyma dwulitrowego turbodiesla o mocy 177 KM. Więcej emocji będzie w stanie zagwarantować odmiana 123d z dieslem, który jest wspomagany przez dwie turbosprężarki. Maksymalna moc to 204 KM, krzywa momentu obrotowego sięgnie 400 Nm, a zużycie paliwa będzie oscylowało wokół 5l/100 km

BMW serii 1 Coupe        400 Nm zagwarantuje także rzędowy, sześciocylindrowy "benzynowiec" o pojemności 3,0 litra. Dzięki dwóm turbosprężarkom, piezoelektrycznym wtryskiwaczom oraz wydajnym intercoolerom udało się sprawić, że motor dysponuje pełną siłą już przy 1400 obr./min! Nic dziwnego, że 300-konna bestia rozpędza się do "setki" w zaledwie 5,3 sekundy, a maksymalne 250 km/h jest zasługą tylko elektronicznego ogranicznika prędkości.

BMW serii 1 Coupe        Jak przystało na BMW, silniki będą umieszczone z przodu, zaś moc trafi na tylne koła. Rozwiązanie gwarantuje bardzo dobre wyważenie "jedynki", a także brak sił próbujących wyrwać kierownicę z rąk przy ostrym rozpędzaniu. Na śliskiej nawierzchni nawet podstawowa, 170-konna wersja mogłaby się bez trudu wymknąć spod kontroli i zamienić w nadsterownego bąka. Na liście podstawowego wyposażenia widnieje więc wiele elektronicznych pomocników. Układy ASC, CBC, DTC oraz DSC sprawiają, że wóz pozostanie pod kontrolą kierowcy, dopóki ten ostatni nie zechce nim łamać praw fizyki. Amatorów sportowej jazdy z pewnością ucieszy fakt, że elektronikę można dezaktywować. Rozwiązanie pozwoli cieszyć się żywiołowymi reakcjami wozu na manipulowanie gazem oraz kierownicą. W najmocniejszej wersji 135i tylny most ma większy stopień zblokowania, niż w podstawowych wersjach, co we wprawnych rękach umożliwi pokonywanie zakrętów efektownymi i poślizgami.

BMW serii 1 Coupe        BMW nie zaprezentowało jeszcze ultrasportowej wersji "M", jednak model 135i będzie mógł być wyposażony w pakiet ospojlerowania i dodatków sygnowanych legendarnym logo. Wśród nich znajdzie się m.in. sportowe zawieszenie, większe koła z bardziej przyczepnymi oponami, sportowa kierownica, czarna podsufitka oraz potężne hamulce z 6-tłoczkowymi zaciskami.
       Na braki wyposażenia nie będzie można też narzekać w odmianach z dieslem. Automatyczna klimatyzacja, doskonałe nagłośnienie współpracujące z iPodem oraz innymi odtwarzaczami, czy rozbudowany komputer pokładowy to tylko nieliczne z pozycji na długiej liście specjałów.
       Małe, ekskluzywne, szybkie i stylowe... Czy musimy dodawać, że BMW 1 Coupe nie będzie kusiło przystępną ceną? Ile gotówki trzeba będzie na nie przygotować dowiemy się w listopadzie bieżącego roku.

¬ródło Łukasz Szewczyk www.moto.wp.pl

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit BMW 1 Coupe.

BMW serii 1 Coupe BMW serii 1 Coupe BMW serii 1 Coupe BMW serii 1 Coupe BMW serii 1 Coupe BMW serii 1 Coupe

Kobiece spojrzenie...

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.
Artykuły i publikacje są własnością resmoto.com. Zabrania się na wykorzystywanie w/w materiałów bez zgody Resmoto.com.